Kredītlīnija

100-euro-63635

Kredītlīnija – draugs, kas vienmēr sniegs palīdzīgu roku

Kredītlīnija ir iepriekš noteikts aizņēmuma limits, kuru var izmantot jebkurā laikā. Aizņēmējs var izņemt naudu pēc nepieciešamības, līdz tiek sasniegts kredītlimits, un, tiklīdz nauda tiek atmaksāta, to var atkārtoti aizņemties atvērtas kredītlīnijas gadījumā. Kredītlīnija ir vienošanās starp finanšu iestādi – parasti banku vai nebanku sektora aizdevēju – un klientu, kas nosaka maksimālo aizdevuma summu, kuru klients var aizņemties. Aizņēmējs jebkurā laikā var piekļūt līdzekļiem no kredītlīnijas, ja vien tie nepārsniedz līgumā noteikto maksimālo summu (vai nav pārsniegts kredītlimits) un aizņēmējs atbilst visām citām prasībām, piemēram, savlaicīgi veic minimālos maksājumus.

Kredītlīnija ir elastīgāks naudas aizņemšanās veids nekā aizdevums. Izmantojot kredītlīniju, aizdevējs jums paplašina privilēģijas aizņemties līdzekļus līdz noteiktai summai, bet jūs pamatsummu un procentus atmaksājat tikai par summu, kurai piekļūstat konkrētajā brīdī. Elastība un ērtības ir kredītlīnijas galvenās priekšrocības, taču impulsīva tērēšana un neparedzami maksājumi ir potenciālie negatīvie aspekti.

Kredītlīnijas plusi:

  • Elastīga aizņemšanās – kredītlīnijas galvenā vērtība attiecībā pret aizdevumu ir tāda, ka jums nav jāapņemas aizņemties noteiktu naudas summu jau iepriekš. Šī elastība ir īpaši noderīga, ja jums nav labas izpratne par to, cik maksās projekts vai pasākums, kurā vēlaties investēt aizņemumā iegūtos finanšu līdzekļus. Tas ir izdevīgi arī notiekošajiem projektiem vai darbībām, kurās maksājumi tiek sadalīti laika gaitā. Aizņemoties ar aizdevumu, jūs atmaksājat visu summu pēc iepriekš noteikta grafika. Izmantojot kredītlīniju, jums ir ne tikai lielāka kontrole pār izdevumiem, bet arī parāds neaizņem daudz, ja vien neizmantojat visu limitu.
  • Ērtības – kredītlīnijas ir ļoti ērti izmantot. Tipiski aizdevēji klientiem nodrošina ērtības pārbaudes, konta pārskaitījumus no līnijas uz kontu un piekļuvi debetkartēm. Jūs varat arī iestatīt savu līniju kā overdrafta aizsardzību vai arī izmantot savu norēķinu kontu kā aizsardzību pret līnijas overdraftu.

Kredītlīnijas mīnusi:

  • Tērējumi, kas rodas no impulsīvām darbībām – tāpat kā citi apgrozāmā kredīta veidi, arī atvērtā kredītlīnija rada impulsu tērēšanas risku. Veicot pienācīgu rūpību par projektu pirms termiņa un saņemot aizdevumu, jūs zināt, kurp ir paredzēts novirzīt jūsu naudu. Tā kā kredītlīnijas pluss ir elastība, jums ir lielāka nenoteiktība par tēriņiem. Tāpēc vieglāk iekļūt neplānotos un potenciāli nevajadzīgos izdevumos. Ja runa ir par kredītlīniju, tad disciplīna ir būtiska.
  • Neparedzami maksājumi – nenoteiktība par aizņemto summu nozīmē arī nespēju paredzēt aizdevuma maksājumu summu. Aizņemoties palielinās aizdevuma summa un palielinās ikmēneša maksājumi. Dažiem kredītlīniju veidiem sākotnēji nepieciešami tikai procentu maksājumi. Kaut arī šī struktūra samazina maksājumus, tā aizkavē arī aizdevuma atlikuma apmaksu. Budžeta plānošana parādu saistībām ir izaicinājums ar šādu nenoteiktību.

Beigu beigās varam būt vienasprātis – kredītlīnija ir viena no lieliskākajām pieejamajām iespējām tiem, kuriem reizi pa reizei vajag finansiālu atbalstu!

Atrodiet sev labāko aizdevumu no

15 piedāvājumus
Pārbaudiet visus piedāvājumusPārbaudiet

Nosūtot pieprasījumu, naudu var saņemt 15 minūtēs!