Udostępnij

Kredītu salīdzināšana

bank-notes-business-cash-close-up-417395

Kā pareizi veicama kredītu salīdzināšana?

Salīdzinot privātos aizdevumus, vissvarīgākā ir aizdevuma gada procentu likme (GPL). GPL ir procentuālā daļa, kas atspoguļo aizdevuma izmaksas gadā, ieskaitot procentus un piemērojamās nodevas. Procentu likme pati par sevi nepastāsta visu stāstu, tāpēc GPL ir labākais veids, kā salīdzināt divus aizdevumus, jo kredītu salīdzināšana nav vienkārša. Personīgo aizdevumu tirgus ir tik konkurētspējīgs kā nekad. Pateicoties internetam, aizņēmēji dažu minūšu laikā var saņemt cenu piedāvājumu no vairākiem dažādiem aizdevējiem, turpretim vairāku bezsaistes banku cenu saņemšana prasītu visu dienu, braucot no vienas filiāles uz citu – šis ir iemesls, kādēļ kredītu salīdzināšana ir tik veiksmīga.

Ir dažas lietas, kas jums jāzina par iepazīšanos ar vislabākajiem aizdevuma noteikumiem, ja tiek veikta kredītu salīdzināšana:

1. Jūs nekaitēsit savam kredītreitingam. Labākie tiešsaistes personīgo aizdevumu sniedzēji tagad ļauj kredītņēmējiem saņemt aizdevuma cenu ar atviegloto kredīta pārbaudi. Tas nozīmē, ka jūs varat saņemt cenu piedāvājumus no 20 dažādiem aizdevējiem, nesniedzot sīku informāciju par jūsu kredītvēsturi, kas savukārt nozīmē, ka jūsu kredītreitings netiks ņemts vērā. Tikai tad, kad jūs pieņemat aizdevumu, aizdevējs pārbaudīšanas nolūkos veiks jūsu kredītvēstures apskati.

2. Atmaksas noteikumiem ir nozīme. Jo ilgāks laiks būs aizdevuma atmaksai, jo augstāka būs GPL. Īsāks aizdevuma termiņš samazina jūsu GPL, samazinot procentu summu, kas uzkrājas uz jūsu atlikumu. Kredītu salīdzināšana ir nozīmīga un kredītu atsauksmes arī ir jāņem vērā, lai iegūtu labāko darījumu.

3. Dažas personīgo aizdevumu kompānijas atļauj saņemt aizdevumu, piedaloties galvotājam. Ja jums ir slikta kredītvēsture, galvotājs var ievērojami mainīt saņemto likmi, bet viņa meklēšana nebūs viegla. Ja neveicat maksājumus, par atlikumu juridiski atbild pats galvotājs.

4. Dažiem aizdevējiem ir īpaši piedāvājumi. Daži uzņēmumi piedāvā zemākas GPL kredītņēmējiem, kuri atbilst noteiktiem kritērijiem. Piemēram, daži no labākajiem personīgajiem aizdevējiem piedāvā likmes atlaidi cilvēkiem, kuriem ir labi kredītreitingi vai kuri piekrīt iestatīt automātiskus aizdevuma maksājumus no saviem norēķinu kontiem.

5. Nelielu karšu atlikumu apmaksa var palīdzēt. Ja jums ir kādi mazi parādi, to nomaksāšana pirms pieteikšanās personīgajam aizdevumam var palīdzēt jums pretendēt uz lielāku aizdevumu vai zemāku GPL. Aizdevēji no kredītvēstures var izdomāt, cik lielu summu jūs katru mēnesi esat parādā citiem. To viņi var izmantot, lai noteiktu, cik jūs esat spējīgs veikt maksājumus par personīgo aizdevumu. Ja jums ir nedaudz mazu parādu, būtu izdevīgi tos novērst pirms pieteikšanās personīgajam aizdevumam, jo tad arī kredītu salīdzināšana nespēs palīdzēt tik labi, ka tai vajadzētu to darīt.

Reāli jūsu iespējas saņemt zemāku procentu likmi personīgajam aizdevumam ierobežo tikai jūsu vēlme izpētīt un salīdzināt kredītus. Protams, ka, iespējams, nav vērts pieteikties uz 20 dažādiem aizdevumiem tikai tāpēc, lai samazinātu niecīgu apjomu no jūsu GPL. Trīs dažādu kreditoru piedāvājuma iegūšana jums tomēr sniegs priekšstatu par to, ko jūs varat sagaidīt.

Atrodiet sev labāko aizdevumu no

15 piedāvājumus
Pārbaudiet visus piedāvājumusPārbaudiet

Nosūtot pieprasījumu, naudu var saņemt 15 minūtēs!